EPICENTRUM je zdroj porozumenia, inšpirácie a odhodlania k vzdelávaniu detí mimo štandardný školský systém. Sme vzdelávacia skupina, v ktorej deti samostatne riadia svoje vzdelávanie, bez nátlakov a povinného opakovania či kontrolovania ich vedomostí. S deťmi trávime veľa času, vnímame ich a dôverujeme im. Táto dôvera je zdrojom ich radosti a napredovania. Žijeme tak, aby učenie sa, bolo prirodzenou súčasťou každodenného života rodiny. Učíme sa všetci a neustále. Vytvárame bezpečné prostredie, v ktorom môžu deti myslieť v prirodzených súvislostiach a rásť vlastným tempom.

 

EPICENTRUM je prístup k učeniu, ku ktorému nás doviedli naše deti. Ich inakosť nám nedala inú šancu a dnes sme jej za to veľmi vďační! Rastieme spolu s nimi.

Rodina Hajdu

Edit, Alex a dvaja synovia, trojročný Maťo a sedemročný Adamko. Sme rodina, ktorá stojí za štúdiom Mr. Fox and friends, vytvárajúcim hry a aplikácie pre deti. Aktuálne ilustrátorka a programátor, naše zameranie sa však mení s ohľadom na meniace sa záujmy a potreby. Zmena je život a tak sa každý deň hýbeme o krok ďalej, inam, do nových a nepoznaných sfér. Za novými nápadmi, myšlienkami, či miestami. Teraz žijeme v Bratislave, na Slovensku. Skúsili sme Nitru, Prahu, nikto nevie, kam nás to zaveje. Radi cestujeme, poznávame krajiny, jedlá, životy ľudí. Náš domov je tam, kde sme spolu. Žijeme, pracujeme, učíme sa, tešíme aj hneváme sa spolu a napriek tomu, že to nie je vždy ľahké, dávam nám to zmysel.

Rodina Převrátil Alexy

Jan, Kristína a 6 ročný Otakar. Sme pracujúca rodina, sme The Parents. Práca prerastá veľkú časť nášho dňa, rovnako tak náš rodinný a osobný život neustále prerastá do pracovného. Nanovo definujeme hranice, ktoré sú nedefinovateľné. Sme manželia, rodičia, kolegovia, učitelia, a pritom stále tí istí ľudia, bývalí spolužiaci z vysokej. Sociológovia. Žijeme aj v susedstve, na ulici Janotova. V sieti veľmi živých vzťahov detí a dospelých, starých aj mladých. Tieto vzťahy a náš spoločný priestor, naša komunitná knižnica a herňa sú náš každodenný život. Sú aj tzv. epicentrom nášho EPICENTRA. Spravujeme ich a vytvárame o kúsok lepšie prostredie pre nás všetkých.

No images found!
Try some other hashtag or username
No images found!
Try some other hashtag or username

NAPÍSALI O NÁS

Rozhovor s Edit o každodennom zlaďovaní práce, domácnosti, detí, a ich vzdelávania na portáli Meet the Heroes (január 2018).
Rozhovor s Janom a Kristínou pre Rádio Slovensku o domácom vzdelávaní v reportáži Ako skĺbiť prácu so starostlivosťou o najmenších (február 2018).
Rozhovor s Edit o domácom vzdelávaní a Epicentre pre vzdelávací portál Eduworld (máj 2018).