Náš najobľúbenejší časopis je ZÁZRAČNÁ PLANÉTA, poznáte?

Nakupujeme rôzne detské časopisy, klasické kúsky ako Vrabček s rôznymi úlohami, básničkami, Adamka, Včielku… skúšame čo nájdeme. Iba na jeden máme predplatné. Deň, keď sa objaví v schránke je tak trochu sviatok. Zázračná planéta je časopis o svet okolo nás. Stáva sa nám, že úplne zázračne trafia presne to, čím chlapci aktuálne žijú. Zrejme to bude tým, že svetom okolo seba naozaj žijú 🙂

V každom čísle nájdeme niečo o vesmíre, celkom aktuálne a zaujímavé. Keď v atmosfére Saturnu zhorela sonda Cassini, bol tomu venovaný veľký priestor. A presne to nás vtedy zaujímalo. Často udrú klinec po hlavičke aj v sekcii technológie, napr. keď písali o teleporte (čo fascinuje Adamka) alebo o jadrovej fúzii (čo fascinuje Otisa). Pravidelná je sekcia „človek“, posledne bola o epidémii moru – opäť jedna z obľúbených tém (viď foto). No a svoje miesto v každom čísle majú konštrukcie – napr. z čoho sa skladá palubná doska, ako funguje dron alebo ako sa stavali tie najzložitejšie stavby na planéte. Občas sa stane, že pri tom množstve textov a informácii narazíme na nepresnosť, alebo na málo obsažný článok. Aj to je ale dobrý námet na diskusiu, hľadanie iných zdrojov.

Najbližšie číslo  bude venované letiskám, sociálnym médiám, atómovej bombe (na to sa tešíme!), najinteligentnejším zvieratám a hlavne antropocénu – novej geologickej dobe. Čo to je vám povieme, až si to prečítame. Práve teraz sa dá objednať predplatné za dobrú cenu. Možno by sa dalo použiť aj ako darček pod stromček.